Tento web podporuje

Pro rodiče

 • Hodí se vědět

  Přečtěte si nejrůznější zajímavé články o zdravé výživě dětí, i takové, které s ní sice nesouvisejí, ale obsahují informace, o kterých je dobré vědět.

 • Jídelníčky pro batolata garantované odborníky pro děti do 3 let

  Najdete zde vypravované vzorové jídelníčky podle věku pro děti do 3 let, na jejichž přípravě se podílel tým nutričních terapeutek Poradenského centra Výživa dětí. Najdete zde také zajímavé tipy a rady, týkající se výživy takto malých dětí.

 • Materiály ke stažení

  Zde je možné stáhnout a vytisknout informační materiály Poradenského centra Výživa dětí. Brožurku "Jak naučit děti lépe jíst" nebo Stravovací deníček, do kterého si děti zaznamenávají svůj týdenní stravovací a pohybový režim.

 • Potřebujete poradit?

  Ptejte se našich odborníků pomocí on-line poraden nebo se zapojte do diskuse s ostatními návštěvníky webových stránek Poradenského centra Výživa dětí.

 • Tipy a triky

  Přečtěte si, jak své děti nejen naučit zdravě jíst, ale jak je hravou formou zapojit do nakupování a přípravy jídel. Společné chvíle pak můžete obohatit o povídání o zdravém jídelníčku a významu jednotlivých skupin potravin.

 • Výsledky analýzy roztíratelných tuků

  Analýza byla provedena v roce 2011 na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze pod vedením doc. dr. Ing. Marka Doležala. Vzorky byly pořízeny v běžné maloobchodní síti. Analýza se soustředila na obsah mastných kyselin v produktu, které jsou určující pro zdravotní prospěšnost jednotlivých tuků. Obsah jednotlivých mastných kyselin (v tabulce označovaných zkratkou MK) naleznete u všech produktů. Jednotlivé výrobky si můžete pomocí šipek řadit dle vybraného kritéria.

 • Prevence srdečně cévních onemocnění u dětí

  Onemocnění srdce a cév patří v České republice mezi nejčastější příčiny úmrtí. Přestože infarkt nebo mrtvice se dětí naštěstí téměř netýkají, počáteční rozvoj aterosklerózy u dětí naopak nijak výjimečný není. A právě ateroskleróza je počátkem pozdějšího rozvoje srdečních onemocnění. Na prevenci proto v dětství rozhodně není brzy. Přinášíme Vám pár tipů, jak na to: 1.…

 • Jak na zdravou výživu dětí

  Najdete zde informace o tom, jak by měl vypadat zdravý dětský jídelníček, zásady zdravé výživy, potravinovou pyramidu či On-line kuchařku se zajímavými recepty.

 • Kuchařka on-line

  Více než 500 receptů na zdravé recepty vhodné i pro ty nejmenší děti. V databázi receptů můžete vyhledávat jak podle kategorií, do které recept spadá, tak po zadání hledaného slova nebo suroviny.