Tento web podporuje

Bojujte s dětskou obezitou!

V současné době se jedná o velmi závažný problém, a proto se dětské nadváze začíná věnovat stále více pozornosti. Ukazuje se, že boj s dětskou obezitou lze „vyhrát“ pouze případě, že nalezneme systematický způsob, jak vhodně motivovat dítě, ale zejména i jeho okolí ke zdravějšímu životnímu stylu.

Proto přichází občanské sdružení STOB PLUS s akcí, jejímž cílem je právě motivace dětí, jejich rodin a školy k tomu, aby změnily své stravovací a pohybové návyky. Od poloviny března bude organizována soutěžní akce „Hravě žij zdravě“. Stěžejní částí akce bude internetový kurz, prostřednictvím kterého se děti hravou formou seznámí se zásadami správné výživy a zdravého životního stylu vůbec. Kurz je připraven tak, aby byl vhodný jak pro děti
s normální váhou, tak i s kily navíc.

Součástí akce je nejen soutěž pro jednotlivce a jejich rodiny, ale i soutěž pro školy – školní kolektivy. Na internetový kurz pak bude navazovat mnoho doprovodných akcí, zejména setkání vylosovaných úspěšných účastníků, semináře na téma dětské obezity konaný 14. dubna pro lékaře, psychology, pedagogy. Bližší informace o soutěži sledujte na www.stob-plus.cz. Veškeré aktivity spojené se soutěží včetně semináře jsou nabízeny účastníkům zdarma.

Maminka, 27.2.2007