Tento web podporuje

Zveme vás do školy – školy pečení!

Co by to bylo za narozeniny bez dortu, prázdniny bez borůvkového koláče, nebo Vánoce bez cukroví! Kdo by občas neodolal zakousnout ke kávě či čaji něco dobrého, zvlášť když se vůně čerstvě upečené bábovky už nějakou dobu line z kuchyně? Prostě pečení k domácí pohodě patří. Pokud k pečení přizvete i své děti, může se z něj stát zábavná a veselá hra pro celou rodinu.
Pro všechny maminky, které by rády pekly pro děti a s dětmi máme tip: v dětských domovech v Budišově nad Budišovkou, Nechanicích, Praze, Písku, Pyšelech u Prahy, Šumperku, Ústí nad Labem a Zlíně probíhá charitativní projekt nazvaný Hera Sobotní škola pečení, kam můžete společně s dětmi přijít a přiučit se něco nového od cukrářského profesionála. Každá lekce má jiné téma, např. tradiční, sváteční, slané či sladké pečení.
„Doufáme, že jsme účastnice inspirovali a o prázdninách využijí naše praktické a rychlé recepty. Slaný závin nebo rychlou pizzu ocení každá hospodyňka, která si chce v létě také trochu zlenošit,“ uvádí odborná garantka projektu, Pavlína Berzsiová, která většinu receptů sestavila a sama spolu s dalšími zkušenými lektory předává účastníkům kurzu své mnohaleté cukrářské zkušenosti . Pavlína Berzsiová je nositelkou řady profesních ocenění a kromě pedagogické činností také úspěšně reprezentuje Českou republiku na mezinárodních soutěžích.
Škola pečení má svou patronku, herečku Petru Špindlerovou ze seriálu Velmi křehké vztahy, která postupně dětské domovy navštěvuje a přímo s účastníky kurzu natáčí DVD kuchařku. Výtěžek z prodeje této kuchařky si rozdělí zúčastněné dětské domovy.
Školní rok se pomalu chýlí ke konci a tak i Sobotní školu pečení čekají prázdniny. V tomto školním roce máte příležitost absolvovat ještě dvě lekce: 9. června se můžete naučit péct krásné narozeninové dorty a v poslední lekci tohoto školního roku v sobotu 23. června slané pečivo. Pokud se chcete zúčastnit natáčení, máte možnost 9. 6. v Nechanicích (okr. Hradec Králové), 23. 6. v Budišově n. Budišovkou (okr. Opava), 15. 9. v Šumperku, 22. 9. v Praze nebo 13. 10. v Ústí n. Labem.
Škola pečení probíhá souběžně ve všech dětských domovech. Stačí si na www.skolapeceni.cz nebo infolince 844 222 844 najít nejbližší dětský domov, vhodný termín a přihlásit se. Cena jedné lekce je 299,- Kč, dítě do 15ti let má účast zdarma.