Tento web podporuje

Typizované jídelníčky

Vážení lékaři, nedávno jste od nás obdrželi další zásilku, která kromě dopisu s novinkami z Poradenského centra Výživa dětí obsahovala také sadu typizovaných jídelníčků pro 5 věkových kategorií dětí od 4 do 19 let, u starších dětí ještě zvlášť připravené pro chlapce a pro dívky. V rámci dané věkové skupiny jsou jídelníčky připraveny pro děti s normální hmotností a přiměřenou fyzickou aktivitou. Pro každou věkovou kategorii je připraveno pět dní označených číslem – jako první den lze zvolit jakýkoli den v týdnu včetně víkendu.

Jídelní lístky  představují jednu z variant, jak může vyvážený jídelníček dětí v různém věku vypadat. V žádném případě tedy nejde o jedinou správnou volbu. A protože správný jídelníček má být pestrý, chutný a své místo v něm mají i oblíbené sladkosti či pochutiny, najdete je v jídelníčcích také. Je třeba, aby se děti naučily s těmito potravinami zacházet, spíš než jim je striktně zakazovat.

Typizované jídelníčky jsou určeny dětem, které nepotřebují dodržovat speciální dietní režim. U dětí trpících celiakií, diabetem, onemocněním střev apod. je nezbytná osobní konzultace s odborníkem!

Protože si o naše materiály včetně těchto nových typizovaných jídelníčků voláte a píšete, rozšiřujeme naše služby pro Vás omožnost stáhnout si veškeré materiály z webových stránek Poradenského centra, a to zcela ZDARMA! Tím ušetříte čas za telefonování či psaní objednávky, nemusíte čekat, až Vám dorazí poštou a znovu je objednávat, když všechny rozdáte. Vše si jednoduše stáhnete a můžete kdykoli vytisknout nebo okopírovat libovolné množství.

Články a materiály ke stažení naleznete v sekci Pro lékaře a sestry