Tento web podporuje

Na dovolenou s dětmi nezapomeňte zabalit cestovní lékárničku

proud doctorPokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, především s těmi nejmenšími, je třeba věnovat dostatečnou pozornost vybavení cestovní lékárničky. Nevolnost, teplota, nachlazení, záněty, ušní obtíže, průjem a další zdravotní problémy u dětí nastupují zpravidla velmi rychle a mohou znepříjemnit dovolenou celé rodině. Správně zabalenou cestovní lékárničku zajisté oceníte na tuzemské i zahraniční dovolené, zvlášť když vaší ratolesti v noci vyskočí teplota, nebo si při výletě odře koleno. O tom, že si nemoci a úrazy obvykle neberou dovolenou zároveň s vámi, není třeba polemizovat.

 

Čeští cestovatelé vybavení lékárničky spíše podceňují a řeší problémy až ve chvíli, kdy nastanou,“ říká laborant Roman Dajč z lékárny v Hradci Králové a dodává: „Je dobré si před cestou rozmyslet, jaké možné zdravotní problémy či komplikace v dané zemi hrozí.“ Je jisté, že v tuzemsku a v podstatě i na mnoha místech v zahraničí již není problém zakoupit potřebné léky. Je však třeba vzít v úvahu, že léčiva mohou mít v různých zemích odlišné názvy a obaly. Komplikací může být i jazyková bariéra v okamžiku, kdy musíte být schopni vysvětlit, co přesně potřebujete.

Jaké léky s sebou na cesty?                                                                                                                                

Optimální lékárnička je pro každého trochu jiná. Při cestování s dětmi by v cestovní lékárničce každopádně neměly chybět tyto přípravky:

  • Léky proti horečce, které obvykle také tiší bolest a působí protizánětlivě
  • Kapky nebo sirup proti kašli
  • Kapky nebo sprej proti rýmě
  • Kapky do očí, které aplikujeme při jejich zarudnutí
  • Krém nebo mast na opruzeniny
  • Tekutý pudr nebo gel na poštípání hmyzem nebo spáleniny
  • Přípravky pro léčbu průjmu
  • Přípravky pro ošetření drobných oděrek, škrábanců a podvrknutých končetin

Ušetřete si čas nákupem přes internet      

Je jasné, že před dovolenou má každý práce a starostí až nad hlavu. Cestovatelé, kteří neponechávají nic náhodě a chtějí se dobře připravit na svou dovolenou, jistě ocení nový internetový nástroj Lékárnička na cesty, který byl vyvinut odborníky z lékáren Dr. Max ke snadné přípravě cestovní lékárničky.

Jak funguje internetový nástroj Lékárnička na cesty?

Do vstupního dotazníku, který najdete na adrese www.lekarnickanacesty.cz,  zadáte počet cestovatelů, destinaci a charakteristiku plánovaných aktivit. Po důkladném vyplnění dotazníku se zobrazí produkty, které odborníci doporučují vzít si s sebou na dovolenou. Zákazník si vybere produkty, které ještě nemá ve své cestovní lékárničce a může si je rovnou objednat.  Ze seznamu lékáren Dr. Max si vybere tu nejbližší a tam bude mít objednávku do dvou pracovních dnů připravenou k vyzvednutí.                                        

Cílem nástroje Lékárnička na cesty je usnadnit cestovatelům přípravu cestovní lékárničky, propojení správně sestavené cestovní lékárničky s objednávkovým systémem dosud nemá v České republice konkurenci a cestovatelům šetří čas, kterého před dovolenou nikdy není nazbyt.

Více informací na www.lekarnickanacesty.cz