Tento web podporuje

Do pečení cukroví zapojte i děti

Blíží se doba Vánoc, a ta je v mnoha domácnostech spojena s přípravou domácího cukroví. Pečou maminky i babičky, cukroví je potom během svátků pěkně naaranžováno na mísách, z nichž děti během sledování pohádek pravidelně ujídají. Některé však rády pomohou i s pečením. Přípravu vánočních dobrot lze totiž pojmout i zábavně a dětem budou vlastnoručně připravené cukrovinky určitě více chutnat, i když nebudou možná všechny kousky jeden jako druhý.

Není tedy nutné děti z kuchyně vyhánět, aby se jim, nedej bože, něco nestalo. K pohodě ale můžete přispět tím, že dětem budete dávat jen takové úkoly, na které ve svém věku stačí, dáte pozor na ostré nože a horkou troubu a za každou snahu je pochválíte.

Předškoláci mohou začít přebíráním – sušené ovoce, hrozinky, mandle nebo oříšky jim budou určitě chutnat, jen by jich neměly sníst příliš. Menší školáci už mohou vykrajovat, tvořit s barevnými polevami, slepovat či posypávat, ty nejstarší pak snadno zvládnou pracovat i samostatně, stačí jen menší dozor.

Ať už máte děti malé nebo odrostlejší, společné pečení je výtečný nápad. Nové dovednosti se hodí vždycky a na zábavné chvíle v kuchyni bude dítě s láskou vzpomínat celý život.

Vyzkoušejte tradiční i méně známé recepty na vánoční cukroví, které doporučují nutriční terapeutky z Poradenského centra Výživa dětí