Tento web podporuje

Co zabalit dětem na svačinu?

Také si každý den lámete hlavu, co zabalit své ratolesti na svačinu? Jak si poradit s tím, když dítě odmítá cokoli dopoledne sníst a co to pro něj znamená? Na tyto a mnohé další dotazy odpovídala nutriční terapeutka Věra Boháčová v on-line poradně nawww.klinikazdravi.cz. Otázky i s odpověďmi si můžete prohlédnout na:http://www.klinikazdravi.cz/poradna/jak-spravne-pripravit-detem-svacinu/

 

Příklady otázek:

Otázka:

Dobrý den, mohu mému pětiletému synkovi dávat ke svačině chléb a trochu uzeniny? Má moc rád šunku, snažím se mu ji často nedávat, ale občas nic jiného nechce. Děkuju mockrát. Edita

Odpověď:

Dobrý den Edito, pokud budete vybírat kvalitní šunku s vysokým obsahem masa, nejlépe vařenou či dušenou (ne uzenou), můžete takovou svačinu synovi občas dát. Záleží ale také na tom, kolik uzenin a dalších potravin obsahující sůl Váš syn sní. Uzeniny obecně obsahují více soli a dalších látek, které by neměly v jídelníčku dítěte dostávat prostor. Jsou také velice chuťově výrazné, hrozí tedy, že si na ně dítě přivykne a pak bude odmítat některé důležité potraviny, protože mu budou připadat chuťově fádní. Svačinu nikdy nezapomeňte doplnit porcí ovoce nebo zeleniny.

Otázka:

Dobrý den, chci se Vás zeptat, co je pro děti vhodnější. Raději polotučná mléka, nebo plnotučná? Kolik mléka asi tak může vypít sedmileté dítě za den? Díky.

Odpověď:

Dobrý den, pokud hovoříme o věku sedmi let, pak je možné dítěti dávat již polotučná mléka, nicméně i tak bych doporučila kombinovat s dalšími mléčnými výrobky. Množství by mělo být v závislosti na tom, kolika a jaké mléčné výrobky ještě dítě konzumuje, přičemž mléko se zařazuje spíše do kategorie potravin ne jako nápoj, který bychom zařazovali do pitného režimu.

 

Otázky i s odpověďmi si můžete prohlédnout na:http://www.klinikazdravi.cz/poradna/jak-spravne-pripravit-detem-svacinu/