Tento web podporuje

Aktualizovaná skripta pro učitele jsou zde!

Skripta, které letos v březnu aktualizovalo Poradenské centrum Výživa dětí, představují velmi praktickou výukovou příručku pro učitele základních škol. V publikaci je k nalezení mnoho nejnovějších poznatků a doporučení týkající se zdraví a výživě dětí.

V celém obsahu skript je věnována pozornost všem důležitým výživovým aspektům, které jsou pro děti nepostradatelné. Skripta se věnují například základním živinám ve stravě, pitnému režimu, výživě dětí z pohledu energetických a nutričních potřeb i jednotlivým potravinám. Za neopomenutelnou zmínku také stojí vliv stravování na zdraví člověka (dětí) tzn. informace o hmotnosti (normální váha, obezita, podváha či poruchy příjmu potravy). Další důležitou kapitolou jsou potraviny a jejich uchovávání, technologické zpracování jednotlivých druhů potravin či jejich skladování.

Součástí publikace jsou také obrázky jako např. potravinová pyramida či percentilové grafy. Dále je možné v přílohách publikace najít „Dotazník stravovacích zvyklostí“, který je možné s dětmi vyplnit přímo při vyučování nanečisto pro zmapování a porovnání jejich stravovacích zvyklostí. Na závěr jsou doporučeny další důležité zdroje informací a internetové stránky, které je možné navštívit.

Skripta jsou Vám k dispozici k náhledu nebo stažení ZDE.